SANDMAN - KRAINA SNÓW, TOM 3  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


SANDMAN - KRAINA SNÓW, TOM 3

W końcu doczekaliśmy się świetnego, drugiego wydania, trzeciego tomu serii „Sandman – Kraina Snów”, w skład, którego wchodzą cztery historie ludzkich tragedii, przepełnione horrorem i groteską.

 „Kaliope” to historia poszukiwania natchnienia, w kimś, kto tak naprawdę nie powinien istnieć. Czy taka „przyjaźń” nie okaże się zgubna dla naiwnego człowieka? Świetna opowieść, wnosząca ciekawe rozwiązania i naprawdę mroczny klimat potrafiący przerazić, a co najważniejsze zaciekawić czytelnika.

„Sen Tysiąca Kotów” to dziwna, a zarazem interesująca opowieść. Główną bohaterką jest tutaj kotka, która opowiada swoją historię spotkania z Sandmanem grupie kotów. Może brzmi to niedorzecznie, ale podczas czytania będziecie mieć inne zdanie. Nie zabraknie tutaj mocnych kadrów.

„Sen Nocy Letniej” to po części hołd dla Szekspira, ponieważ Sandman przy wcześniejszym spotkaniu z Szekspirem prosi go o napisanie sztuki, o dziwnych stworach, królu Oberonie oraz królowej Tytanią, którzy mają między sobą pewien „układ”. Wszystko to tworzy dziwną, a zarazem emocjonującą historię, która łączy realizm z bardzo głęboką i mroczną fantastyką.

„Fasada” to ostania historia, opowiadająca o Element Girl, a raczej o jej chęci opuszczenia naszego świata. Mówią, że to co ostatnie nie jest najgorsze, ale tutaj można mieć mieszane uczucia, bo akurat tutaj uważam, że to najgorsza z przedstawionych w tym zbiorze opowieści.

„Sandman – Kraina Snów, Tom 3” w nowym wydaniu prezentuje się bardzo dobrze. Twarda okładka, kredowy papier, znakomicie dobrane kolory, nie za wysoka cena, to tylko kilka elementów, które skłaniają do kupna tej pozycji. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić to wydanie.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Sandman - Kraina Snów, Tom 3

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Dream Country

:: SCENARIUSZ ::
Neil Gaiman

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR