MARVEL 1602: CZWÓRKA Z "FANTASTICKA"  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


MARVEL 1602: CZWÓRKA Z "FANTASTICKA"

„Marvel 1602: Fantastick Four” to krótka miniseria, która w Polsce wyszła w jednym egzemplarzu zbiorczym. Tom zawiera pięć zeszytów, które są kontynuacją „1602” Neila Gaimana. Najprościej rzecz ujmując, fabuła opowiada o Czwórce z „Fantasticka”, której przyjdzie się zmierzyć z ich najgroźniejszym wrogiem – Doomem. Walka nie będzie łatwa, jedno potknięcie wiąże się z przegraną bitwą. Losy wojowników zaprowadzą czytelnika na kraniec Ziemi. Kto zwycięży? Przekonacie się czytając „Marvel 1602: Fantastick Four”…

Miałem dziwne wrażenie, że czytanie „Marvel 1602: Fantastick Four” szło mi opornie, mimo tego, że w komiksie umieszczono ciekawe i znane postacie, między innymi: Czwórkę z „Fantasticka”, Doma, Szekspira, Sandmana, Madame Meduza oraz kilka innych. Nie wszystkim spodoba się miejsce akcji, które zazwyczaj znajduje się na morzu, na siedemnastowiecznym okręcie. Jest to bardziej opowieść piracka, tylko z superbohaterami. Cała historia nie przemawia do mnie. Nie podobają mi się czasy, w których toczy się akcja i całe to piractwo. Nie mówię, że nie jest to dobry pomysł, który sprawdził się po części w „1602” Neila Gaimana, ale autor musiał się liczyć z tym, że nie trafi w gusta wszystkich.

Podczas czytania dopatrzyłem się kilku literówek, które nie w pływają na jakość historii. W komiksach nie lubię, gdy autorzy rysunków decydują się na kadry z mała ilością detali oraz ich nieostrość/niedbałość. Tego pierwszego czytelnik tutaj nie doświadczy, jednak to drugie będzie widoczne i to w wielu kadrach. Autor nie radzi sobie z twarzami postaci. Postawienie kilku kresek to dla niego ukończone dzieło. Przez co efekt końcowy nie wygląda najlepiej. Komiks został zaopatrzony w miękką oprawę, którą zastosowano w pierwszym i drugim zeszycie oryginału. Mucha Comics zastosowało papier kredowy, na którym nasycenie kolorystyki stoi na poprawnym poziomie. Pod względem jakościowym, wydawnictwo można jedynie zarzucić, że w większych temperaturach, zastosowany klej może nie wytrzymać. „Marvel 1602: Fantastick Four” wydany jest na dobrym poziomie, mimo kilku wpadek i tak wypada nieźle w porównaniu do innych komiksów. Pozostaje mi tylko polecić.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Marvel 1602: Czwórka Z "Fantasticka"

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Marvel 1602: Fantastick Four

:: SCENARIUSZ ::

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2007

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR