NIEŚMIERTELNY HULK (TOM 1 - MARVEL FRESH)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


NIEŚMIERTELNY HULK (TOM 1 - MARVEL FRESH)

Wraz z pojawieniem się nowej linii wydawniczej Marvel Fresh, na polskim rynku mamy przyjemność powitać wychwalany za oceanem komiks -"Nieśmiertelny Hulk". Seria pod przewodnictwem Ala Ewinga zapowiada się całkiem nieźle, a jej mroczny charakter na pewno spodoba się trochę starszym czytelnikom. Pierwszy tom składa się, aż z dziesięciu zeszytów oryginalnej serii, a także #684 zeszytu "Avengers".

Na początek otrzymujemy szybkie przypomnienie historii samego Hulk, a raczej przyglądamy się jego śmierciom i powrotom do życia. Co w konsekwencji daje naszemu protagoniście nieśmiertelność. Za każdym razem, gdy ginie, powraca do żywych. Hulk przyciąga kłopoty, jak magnes. Oznacza to, że podczas jego przygód nie będziemy czuć znużenia. Co róż staje do konfrontacji ze złymi tego świata. Rozbija gang motocyklowy handlujący narkotykami. Udaremnia działalność szalonego naukowca, który swoimi eksperymentami z promieniami gamma zabił wielu ludzi, w tym swojego syna. Konfrontuje się również z Avengersami oraz z opętanym Sasquatchem. Zwraca on również uwagę dziennikarki Jackie McGee, jak również tajnej agencji rządowej...  Czy w końcu odzyska spokój?

Na pewno nie teraz. Hulk co chwilę wpada w nowe kłopoty, a jego postępowanie generuje kolejne. Co nie oznacza dla tej postaci, raczej dla czytelnika coś złego. Wręcz przeciwnie, dzięki temu jest bardzo interesująco, dynamicznie i przerażająco. Hulk przechodzi pewna metamorfozę, przez co nie jest bezmózgim brutalem rozwalającym wszystko co się da, lecz jego zachowanie jest teraz zbliżone do tego ludzkiego.

Ewing mimo dobrych recenzji, nie wnosi do świata Hulka za wiele nowości, co by się wydawało na pierwszy rzut oka. Zbiera on motywy, pomysły i wykorzystuje na własny sposób. W tym przypadku jest to wielki plus, ponieważ czytelnik otrzymuje same perełki z Hulkiem w roli głównej. Świetnym pomysłem było wprowadzenie wielu motywów prosto z horroru, rzekłbym, że Ewing swoje "innowacje" czerpał z klasycznego kina grozy.

Warstwa graficzna to prawdziwy miszmasz. Kilkoro rysowników przedstawia swój styl, łączący klasyczne elementy, przerośnięte postaci, elementy rodem z horrorów, czasami formą i stylem cofamy się o kilka dekad, jak również nie zabraknie miłej dla oka kreski, pełnej szczegółów, rzadziej schematycznej. Kadry są dynamiczne, efektowne i z jajem. Do samych pastelami nie można się przyczepić, trafione są w stu procentach. Wydanie komiksu nie pozostawia wątpliwości, że to kolejny twór Egmontu bez zastrzeżeń. Polecam pierwszy tom "Nieśmiertelnego Hulka", który na pewno spodoba się dużej rzeszy czytelników.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Nieśmiertelny Hulk

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Immortal Hulk vol.1: Or Is He Both?, Immortal Hulk vol.2: The Green Door

:: SCENARIUSZ ::
Al Ewing

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2021

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.