SANDMAN: PORA MGIEŁ  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


SANDMAN: PORA MGIEŁ

Morfeusz powraca do piekła, aby odnaleźć dawną ukochaną Nadę. Jednak podczas ostatniej wizyty naraził się on jego władcy - Lucyferowi, przez pokonanie jego z najpotężniejszych demonów. Gwiazda Zaranna nie robi sobie z tego większych problemów. Dochodzi do wniosku, że nie chce już władać piekłem, dlatego też wypędza z niego większość jego mieszkańców, a sam pozbawia siebie skrzydeł i "porzuca" swoje królestwo. Morfeusz staje się jego władcą. Na domiar złego, na głowę ściągają mu różne "strachy" (np. Odyn, demony, czy też aniołowie) domagając się części piekła. Kto lub co zawładnie piekłem? Czy dojdzie w nim do nieuchronnych zmian?

W Polsce po raz kolejny mamy przyjemność przeczytania losów Sandmana, stworzonego przez Neila Gaimana. Komiks ten stał się niemal "bogiem" komiksowego horroru, który obecny jest nie tylko w tej serii. Autor tworzy kolejne postacie, dla których tworzone były osobne historie komiksowe lub występują w innych zeszytach jako poboczne postacie - przykładem jest Lucyfer. Fabuła kolejnej odsłony serii Sandman jest świetna. Z jednej strony mamy zażartą walkę o władzę nad piekłem, a z drugiej strony "rozterki" nad swoim życiem jego dawnego władcy. Komiks posiada wiele nawiązań kulturowych, czy też religijnych, co urozmaica opowieść o Sandmanie.

"Sandman: Pora Mgieł" to wydanie zbiorcze, które zostało wydane na polskim rynku w 2010 roku. Nie można zapomnieć, że "Pora Mgieł" kilka lat wcześniej ukazała się w dwutomowym zeszycie również wydana przez Egmont. Teraz dostaliśmy jedynie odświeżone wydanie w solidnej, twardej okładce. Design oprawy stworzony jest we wszystkich nowych/zbiorczych wydaniach na jedno kopyto, układ pozostaje ten sam, zmienia się jedynie grafika na przedniej części okładki. Zastosowano tutaj dobrej jakości papier kredowy, na którym świetnie widać głębię kolorystyki. Pozostaje mi jedynie polecenie tego wydania. Naprawdę warto przeczytać kolejną odsłonę Sandmana!

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Sandman: Pora Mgieł

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
The
Sandman: Season Of Mists

:: SCENARIUSZ ::
Neil Gaiman

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR