SANDMAN: ZABAWY W CIEBIE  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


SANDMAN: ZABAWY W CIEBIE

Piąty tom serii opowiada o atrakcyjnej blondynce, o bardzo charakterystycznym imieniu Barbie. Główna bohaterka jest księżniczką ze świata snu, która postanowiła wybrać marną egzystencję w Nowym Jorku przy boku swoich "sąsiadek" - sąsiadek lesbijek, transwestytki Wandy, a także kilkusetletniej wiedźmy. Pewnego dnia do Nowego Jorku przybywa posłaniec, który w imieniu jej podwładnych prosi ją o pomoc w walce z Kukułką. W czasie snu Barbie przenika do świata snu, przy jej ciele zostaje transwestyta, aby ją bronić. Do świata snu wyruszają również pozostałe sąsiadki, aby pomóc jej w bezlitosnej walce. Ten kto okaże się sprytniejszy i silniejszy wygra całą bitwę...

Cykl "Sandman" to połączenie horroru, świata fantasy, nieziemskich istoty, a także zwykłych ludzi, którzy mają kontakt z Sandamen - potężną istotą, a raczej Władcą Snów potężniejszym od niejednego boga. Dzięki takiemu powiązaniu, a także wplątaniu w całą historię wątków religijnych, czy też kulturowych, komiks stał się prawdziwym rarytasem dla wielu czytelników komiksu. Dzisiaj, seria "Sandman" jest po prostu kultowym dziełem wiążącym horror z nieruchomymi obrazkami. Stosunkowo dość późno cały cykl zagościł na naszym rynku, gdzie jak wiadomo zainteresowanie komiksem nie jest zbyt duże. Jednak zapaleńcy i fani autora zawsze moją inne sposoby na dostępność naprawdę dobrych dzieł ze świata komiksu.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a biorąc wydanie zbiorcze "Sandaman: Zabawy w ciebie" ma się wrażenie, że nic więcej od komiksu nie wolno wymagać. Wydawnictwo Egmont w 2004 roku wydało w dwóch częściach i miękkiej oprawie zeszyty, które w 2011 roku dostajemy w całości. Ty razem okładka jest twarda z ciekawym projektem graficznym. Papier kredowy, na którym znajdują się kadry, świetnie uwypukla zastosowaną żywą kolorystykę. Polecam wszystkim piąty tom "Sandmana: Zabawa w ciebie", wart jest przeczytania.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Sandman: Zabawy W Ciebie

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Sandman: A Game of You

:: SCENARIUSZ ::
Neil Gaiman

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR