SKARGA UTRACONYCH ZIEM (TOMY 1-4) [REEDYCJA]  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


SKARGA UTRACONYCH ZIEM (TOMY 1-4) [REEDYCJA]

Koniec roku 2009 przepełniony jest reedycjami i wydaniami zbiorczymi, które publikuje Egmont. Nie jest to negatywne zjawisko, ponieważ możemy kupić komiks w jednym zbiorku i po mniejszych kosztach, niż czekać na kolejne wydania danej części. Nasz rodak, Grzegorz Rosiński, w znakomity sposób przedstawił interesującą sagę fantasy, która dla niektórych czytelników stała się kultową serią.

"Skarga Utraconych Ziem" to wydanie zbiorcze czterech tomów: Sioban, Blackmore, Pani Gerfaut i Kyle z Klanach. Jest to opowieść o księżniczce Sioban, która musi zmagać się z demonami swojej przeszłości. Sioban jest ostatnią, żyjącą przedstawicielką swojego rodu. Jej kraj przepełniony jest magią i wrogami, z którymi musi walczyć o przetrwanie i odzyskanie władzy.

Znakomite wydanie zbioru Grzegorza Rosińskiego. Okładka nie jest rewelacyjna i nie powala na kolana, ale to co zobaczycie w środku jest znakomite. Pierwsze strony to szkice Rosińskiego, które są niezłym bonusem i czytelnik może zobaczyć proces powstawania głównej postaci oraz kilku innych. Dodatkowo Egmont dołączył szkic rysownika o wielkości A4 (robi wrażenie). Rysunki są znakomite, choć przy niektórych kadrach widoczne jest to, że Rosiński przykładał mniejszą uwagę dla otoczenia i szczegółowo rysował jedynie pierwszy plan. Nie jest to dla mnie żadnym minusem, ponieważ nie wygląda to źle na tle pozostałych kadrów. Paleta barw użyta przy rysowaniu nie pozostawia złudnych wrażeń, że Rosiński to profesjonalista i wszystko znakomicie pasuje do siebie. Komiks składa się z czterech tomów, a więc jego objętość również jest duża, ale nie martwcie się, fabuła jest interesująca i wciąga czytelnika, dlatego też proce czytania idzie bardzo szybko. Cena i jakość "Skargi Utraconych Ziem" idą ze sobą w parze i można zapłacić cenę, która oscyluje w granicach 99zł. Polecam tą pozycję komiksową, warta jest przeczytania i wydania tych pieniędzy.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Skarga Utraconych Ziem

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
La Complainte des Landes Perdues

:: SCENARIUSZ ::
Jean Dufaux

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dargaud

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR