STARUSZEK LOGAN: BERSERK (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


STARUSZEK LOGAN: BERSERK (TOM 2)

Logan nie żyje, przynajmniej w świecie, do którego trafił nasz stary wyjadacz. Myśląc, że przeniósł się w czasie chce naprawić całe zło, które miało nadejść, a przy okazji odmienić swoje straszne życie. Wszystko byłoby dobrze, jednak coś tutaj się nie zgadza - miejsce i czas. Mimo to wierzy, że podejmuje karkołomne wyzwanie. Starość nie służy mu za dobrze. Sponiewierany przez życie wytacza swoje największe działa i rusza rozprawić się z osobami ze swojej listy. Dopiero spotkanie z Amadeuszem Cho, tamtejszą wersja Hulka, daje mu do myślenia. Co zrobi Logan?

Po dość słabym pierwszym tomie autorstwa Bendisa, schedę po nim przejmuje Jeff Lemire, którego czekało dość trudne wyzwanie. Poszło mu dużo lepiej, niż jemu poprzednikowi. Lemire w ciekawy sposób przedstawił Rosomaka, jako starego, schorowanego człowieka, który poszukuje prawdy o swoim życiu. Początkowo chcąc je zmienić, jednak z czasem uzmysławia sobie, że to jest mało realne. Nawet jego zmiana to nic innego, jak tylko uśpienie tego, co cały czas w nim siedzi, a jedynym rozwiązaniem na bolączki tego świata jest przemoc. Mimo, że znajdą się i tacy, którzy chcą mu pomóc, to nie do końca umie on z tego skorzystać. Trudna przeszłość wręcz nie pomaga mu bezgranicznie zaufać.

Duży potencjał drzemiący w drugim tomie nie do końca został wykorzystany. Lemire po części tłumi Rosomaka, który nie jest u siebie. Czasami wygląda to tak, jakby dopiero badał grunt i przygotowywał nas na dalsze wydarzenia. Lamire w niezły sposób przedstawia mam koszmar, jaki przeżył i jak odbiera to teraz, po wielu latach. Wyczuwalne jest jego cierpienie i specyficzne podejście do niektórych spraw. Mimo to nie możemy narzekać na brak akcji, która nie zawodzi, brnie do przodu, jak taran. Lemire w ciekawy sposób pokazuje charakter i przysposobienie Logana. Potrafi ukazać go łagodnym, jak baranek, zaś za chwilę jako brutalną bestię.

Andrea Sorrentino to autor warstwy graficznej, która jest specyficzna i oryginalna, lecz nie do końca spełniającą moje wymagania. Nie jest to kreska, do której przyzwyczailiśmy się podczas superbohaterskich wyczynach. Pełna jest artyzmu, świetnie oddaje klimat poszczególnych scen, dynamizm. Mimo to wolę ten kreskówkowy styl. Pod względem wydawniczym wszystko w jak najlepszym porządku. Drugi tom jest lepszy od swojego poprzednika, jednak jest on dla mnie jedynie wprowadzeniem do kolejnych batalii Logana.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Staruszek Logan tom 2: Berserk

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Old Man Logan Vol 1: Berserker

:: SCENARIUSZ ::
Jeff Lemire

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR