SUICIDE SQUAD: ZDERZENIE ZE ŚCIANĄ (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


SUICIDE SQUAD: ZDERZENIE ZE ŚCIANĄ (TOM 2)

Drugi tom "Suicide Squad" otwiera zamknięta opowieść o Amandzie Waller. Samolotem, którym transportowany jest doktor Algot Issena zostaje zestrzelony. Ekipie udaje się wyjść cało. Okazuje się, że za całość odpowiedzialny jest nieudany twór genetyczny doktora, który postanawia się zemścić. Waller będzie musiała podjąć trudne decyzje, które zaważą na jej życiu. Jak potoczą się losy rozbitków? Kto przeżyje spotkanie z Krigerem-3?

Wydarzenia z "Wiecznego Zła" zmieniają świat całkowicie. Antybohaterowie z Oddziału Samobójców zostają pozbawieni ładunków wybuchowych zamieszczonych w ich ciałach. I wtedy ślad po nich ginie. Do władzy dochodzi Syndykat Zbrodni. Thinker - geniusz zła, musi znaleźć sobie nowe ciało, które nie wygląda za dobrze. Musi również zdobyć je, aby móc przejąć potężną broń o nazwie OMAC. Postanawia wykorzystać do tego Steel, Power Girl oraz Nieznanego Żołnierza, czyli swój Odział Samobjców. Waller powołuje swoją drużynę składającą się z Deadshota, Harley Quinn i Kapitana Bumeranga. Kto wygra tą batalię? Czy normalni obywatele będą zagrożeni?

Drugi tom "Suicide Squad" jest ciekawą pozycją i dośc dobrą kontynuacją. Nie jest potrzebna wiedza z poprzedniego tomu, ponieważ moją uznać historię jako odrębną całość. Tom rozpoczyna się od krótkiej opowieści z Amandą Waller z czasów, gdy była zwykłym urzędnikiem. Jednak w obu historiach to ona gra główne skrzypce, musi się wykazać sporą odwagą i ocenić kogo życie jest ważniejsze. Nie może zapomina, że również jej życie wielokrotnie jest na włosku. Pierwsza historia jest poniekąd wstępem, ale nie wiem czy do końca ma jakikolwiek wpływ na pozostałą resztę. Dopiero później przenosimy się w głównego wątku. Thinker staje się głównym prowodyrem całego zła, jakie wyrządzi za pomocą swoich wysłanników ze swojego Odziału Samobójców.  Jednak sama Amanda nie będzie stała bezczynnie i również ona zorganizuje swoją drużynę. Pozbawieni ładunków wybuchowych nie do końca chcą współpracować na jej warunkach. Obie ekipy są rządne krwi i nie będą przebierać środkach. Nie zabraknie sporej dawki czarnego humoru, który wielokrotnie objawia się podczas postępowania niektórych antybohaterów. Oczywiście akcji jest dużo, na pewno nie będziecie się nudzić. Czasami wydawać by się mogło, że dwie potężne frakcje nie podporządkują się i nie wykonają swoich zadań. Na kadrach uchwycony jest dynamizm akcji, rysownicy świetnie przechodzą pomiędzy poszczególnymi rysunkami i w niezły sposób ukazują zamierzenia scenariusza. Oczywiście widać poszczególne style autorów, kreska jest zróżnicowana, jednak wszystkie charakteryzuje dbałość o szczegóły i indywidualny charakter. Nie ma również problemów z wypełnieniem. Jakość komiksy nie pozostawia złudzeń, że Egmont odwalił kawał dobrej roboty. Twarda oprawa, świetny nadruk, odpowiedniej grubości papier kredowy. Świetne wydanie z dobrym scenariuszem. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Suicide Squad. Oddział Samobójców tom 2: Zderzenie ze ścianą

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Suicide Squad vol 5: Walled in

:: SCENARIUSZ ::
Sean Ryan, Matt Kindt

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2017

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR