SUPERIOR SPIDER-MAN, THE: NIE MA UCIECZKI (TOM 4)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


SUPERIOR SPIDER-MAN, THE: NIE MA UCIECZKI (TOM 4)

J. Jonah Jameson dzwoni do Petera Parkera, aby przypomnieć mu o egzekucji Spider-Zabójcy Alistaira Smythe'a. Burmistrz chce, aby Superior Spider-Man był obecny na miejscu, gdyby w razie problemów mógł pomóc. Wszystko idzie w porządku do  momentu, gdy mają zaczynać. Mikroboty Spider-Zabójcy wdzierają się do pomieszczenia i pomagają mu się uwolnić. Zaczyna się niezła jatka... Czy uczestnicy egzekucji przeżyją? Czy Superior Spider-Man poradzi sobie z przeciwnikiem? Czy będzie potrzebował pomocy?
Shadowland - miejsce, gdzie siedzibę ma jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Nowym Jorku. To Kingpin, mafijny boss, który nie ma żadnych skrupułów, aby wziąć to co chce. Superior Spider-Man wraz ze swoimi Spider-Botami wysadza budynek (siedzibę Kingpina), w którym znajduje się interesująca go osoba - Hobgoblin. Zaczyna się kolejny pojedynek. Czy tym razem wszystko pójdzie jak z płatka?

"Superior Spider-Man: Nie Ma Ucieczki" to dość dynamiczna opowieść, przy której nie można się nudzić. Mamy tutaj dwa główne wątki. Z jednej strony walka ze Spider-Zabójcą, a z drugiej Hobgoblinem. W międzyczasie przeplata się wątek śmierci żony burmistrza, jego żal i chęć zemsty. Po części Superior Spider-Man ma posłużyć mu, jako broń w ciężkich czasach miasta. Nie ma czasu na większe przestoje. Po krótkich wprowadzeniach od razu przystępujemy do walki, która trwa przez ponad połowę komisu. Akcja została bardzo dobrze rozłożona, gdy już mamy chwilę odpoczynku, to za chwilę jesteśmy bombardowani kolejnymi, ciekawymi pojedynkami. Czytelnicy, którzy pamiętają Petera Parkera z oryginalnego Spider-Mana, mogą o nim zapomnieć. W czwartym tomie "The Superior Spider-Man" nie uświadczymy obecności resztek Petera. Jak pamiętacie, Otto Octavius przejął ciało Spider-Mana, otrzymał od niego wszystkie umiejętności i teraz podobnie, jak Peter pomaga potrzebującym. Resztki mózgu Parkera, które pozostały w nim zostają zniszczone w krainie umysłu. Rysownicy Giuseppe Camuncoli, Humberto Ramos świetnie poradzili sobie z przedstawieniem fabuły. Dynamiczne akcje nie ustępują pola statycznym, gdzie wielokrotnie możemy zobaczyć możliwości autorów. Świetny dobór żywych pasteli, pasujących do danego kadry i klimatu przedstawianego w danym momencie. Wydanie stoi na wysokim poziomie. Za 39,99zł (sugerowana cena) otrzymujemy świetnej jakości nadruk na papierze kredowym. Okładka ze skrzydełkami posiada ciekawy projekt graficzny, którym mogą poszczycić się nieliczne wydania. Zostaje mi tylko polecić, zeszyt, który warto mieć w swojej kolekcji. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
The Superior Spider-Man: Nie Ma Ucieczki

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
The Superior Spider-Man: No Escape

:: SCENARIUSZ ::
Dan Slott, Christos Gage

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2016

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR