ULTIMATE SPIDER-MAN (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


ULTIMATE SPIDER-MAN (TOM 2)

Uniwersum Marvela swoją złożonością, ogromem postaci, zawiłością fabuł, resetami, przytłoczyło niejednego czytelnika. Wydawnictwo prawie dwie dekady temu postanowiło zrobić ryzykowny ruch, który mógł im się opłacić. Powstaje seria Ultimate, która na nowo ma opowiedzieć losy swoich bohaterów w nowych czasach, ale ze sprawdzonymi schematami, które przyniosły im uznanie na rynku komiksowym. Taką postacią jest również Spider-Man. Czy kontynuacja historii Człowieka-Pająka okaże się na tyle dobra, że polscy czytelnicy ponownie ruszą na sklepowe półki?

Po zwycięstwie nad Kingpinem, Normanem Osbornem i Electro, przyszedł czas na nowe zagrożenia. Parker powoli oswaja się ze swoimi mocami, jednak aby być w pełni sprawny musi je jakoś testować. Na kolejnego wroga nie musi długo czekać. Po tragicznym w skutkach wypadku Otto Octavius pragnie zemsty. Scala się z metalowymi odnóżami i rusza szukać winnych. Spider-Man musi powstrzymać oprawcę, ale czy on nie zostanie uznany za tego złego... Na domiar tego na scenie pokazuje się Zielony Goblin... Telewizyjne show prowadzone przez Łowcę Kravena zyskuje coraz to więcej widzów. Niespodziewanie prowadzący wydaje na niego wyrok, ale nie jest to dla niego, aż takie zmartwienie... Peter musi być wszędzie czujny, ponieważ w szkole jego kolega Kong zaczyna podejrzewać, że to on może być Człowiekiem-Pająkiem... W szkole pojawia się również Gwen Stacy, która dzięki swojej urodzie i niecodziennemu obyciu namiesza w szkolnym życiu. Czy nie ucierpią na tej znajomości relacje Petera z MJ?

Drugi tom "Ultimate Spider-Man" prezentuje się bardzo dobrze, począwszy od fabuły, a skończywszy na wydaniu. Ujęto tutaj aż czternaście zeszytów, które zajmują 348 stron. Ilość stron świadczy, że tak szybko nie rozprawicie się z tym tomem. Mimo tak dużej ilości stron komiks czyta się dość szybko. Interesującą fabuła i kilka mocnych wątków sprawiają, że nie będziecie się nudzić. Można powiedzieć, że Bendis podzielił ten komiks na dwie części, nierówne, ale ujął tutaj prywatne i superbohaterskie życie. To właśnie dzięki przedstawieniu Parkera od strony prywatnej zyskuje on w naszych oczach. Można rzec, że to taki koleś z sąsiedztwa, który boryka się z takimi samymi problemami, jak my. Nie dość, że musi radzić sobie w szkole, z uczuciami, rodziną, to jeszcze to wszystko musi łączyć ze swoją działalnością Spider-Mana. Zdradza MJ swoją tożsamość, lecz musi borykać się z podejrzeniami ze strony Konga, kolegi ze szkoły. Ciekawie wygląda motyw z Octavius'em, gdzie Peter zostaje uznany za tego złego i zostaje obsmarowany w TV, gdzie musi walczyć z pomówieniami. Co jeszcze bardziej nakręca fabułę. Świetny wątek z łowcą Kravenem, dość niecodzienny i inny, niż pozostałe. To taka mała odskocznia, przedstawiająca małe reality-show z pajęczakiem w roli głównej, po prostu miodzio. Bendis świetnie kreuje świat ze sprawdzonymi schematami. Autor trzyma niezłe tempo, zasypując nas kolejnymi, ciekawymi momentami. Czasami jest śmiesznie, a akcja trzyma odpowiednie tempo. Zaś rysunki Marka Bagleya świetnie uzupełniają fabułę. Są miłe dla oka, obsadzone w miarę teraźniejszych czasach, a same postacie zostały lekko podrasowane i wplecione w odpowiednie czasy. Żywa kolorystyka również podkreśla stylistykę i kunszt obojga. Wydanie Egmontu jest rewelacyjne. Twardą oprawa z ciekawym projektem i świetnymi materiałami. Cena zbioru jest trochę większa, jednak należy pamiętać że umieszczono tutaj aż czternaście zeszytów. Dla tych co nie mieli styczności z pierwszym tomem, mamy tutaj jego streszczenie. Historia Spider-Mana dopiero się zaczyna, więc czym prędzej śledzicie tą serię. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Ultimate Spider-Man tom 2

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Ultimate Spider-Man

:: SCENARIUSZ ::
Brian Michael Bendis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2018

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR