WIECZNA WOJNA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


WIECZNA WOJNA

"Wieczna Wojna" to komiks wydany na początku lat dziewięćdziesiątych. Jest to reedycja starszej wersji, a dokładnie zebranie poprzednich trzech części w jedną całość, gdzie poprawiono kilka elementów. Komiks otrzymał dwie najważniejsze nagrody literackie, jakie przyznawane są w branży fantastycznej, a chodzi o Hogo i Nebula.

Komiks opowiada o grupie żołnierzy, którzy szkoleni są w bardzo ciężkich warunkach, a mianowicie w kosmosie. Mandella, jeden z podwładnych, wcale nie chce zostać jedynym z nich, bardziej pociąga go fizyka. Jednak sytuacja jest trudna, ponieważ wybucha galaktyczna wojna zapoczątkowana przez obcą cywilizację, która nie wiadomo ile potrwa. Kto osiągnie przewagę, a kto zostanie przegranym? Przekonacie się czytając komiks.

Joe Haldeman przeniósł wydarzenia, w których uczestniczył na papier, oczywiście zmienił kilka podstawowych szczegółów, a mianowicie wojnę w Wietnamie zamienił na międzygalaktyczną potyczkę między obcą cywilizacją a gatunkiem ludzkim. Ustawił wszystko tak, aby było dopasowane do realiów danych czasów. Komiks został na nowo przetłumaczony, ponieważ poprzednia wersja posiadała dużo błędów, a tym razem ich praktycznie nie ma. Stworzono nowy projekt okładki, który jest całkiem niezły. Komiks został wydany na papierze bardzo dobrej jakości - kredowym.

Czasami wydaje się, że teks jest zbyt trudny i pojawiają się dziwne sformułowania, co może powodować, że komiks może nie być przyswajalny przez wszystkich. Nie jest to stałe uczucie, ponieważ w większości napisany jest zrozumiałym językiem. Występuje tutaj również spora dawka czarnego humoru, który czasami zaczyna być przesadzony i staje się po części żenujący. Musicie wiedzieć również to, że większość tekstów jest poważna i tylko na chwilę wkradają się te śmieszne scenki. Polecam wszystkim to wydanie, ponieważ jest to reedycja, w której znajdują się trzy części.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Wieczna Wojna

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
The Forever War

:: SCENARIUSZ ::
Joe Haldeman

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dupuis 2002

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR