WOLVERINE: WRÓG PUBLICZNY (TOM PIERWSZY)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


WOLVERINE: WRÓG PUBLICZNY (TOM PIERWSZY)

Nick Fury, Fantastyczna Czwórka, Elektra, Kitty Pryde, Emma Frost, Daredevil, a także wielu innych bohaterów świata Marvela zobaczycie w wydaniu pierwszego tomu "Wroga Publicznego". Wolverine to były członek grupy X-Menów, który dzięki swoim "mocom" - bardzo szybkiemu gojeniu ran, szponom wystającym z rąk, a także stalowym szkielecie pokrytym adamantium, jest praktycznie nie do pokonania.  

Wolverine wzbudza szacunek wszystkich swoich współpracowników. Jego wrogowie żałują, że nie mają go po swojej stronie. Podczas misji w Japonii, w której ma pomóc w odbiciu porwanego dziecka, wpada w zasadzkę. Zostaje pojmany i przerobiony na maszynkę do zabijania tajnego klanu ninja. Wolverine zaczyna krwawy bój ze swoimi starymi przyjaciółmi. Ich wyeliminowanie spowoduje łatwiejszy dostęp dominacji klanu ninja nad światem. Czy uda się ten niecny plan?

Wolverine to jeden z bardziej znanych wytworów Marvela. Po raz pierwszy można było go zobaczyć  w The Incredible Hulk nr 181. Historia Wolverina jest bardzo ciekawa, a z drugiej strony zadziwiająca, ponieważ stracił swoją całą rodzinę, działał jako tajny agent, czy brał udział w I wojnie światowej. Gdy trafił do Jukonu został zmieniony w postać, którą wszyscy znają. Wolverine to bardzo niebezpieczny mutant, który dzięki swoim "umiejętnościom" potrafi pokonać praktycznie wszystkich i tak jest w tym wypadku. Staje się wrogiem publicznym numer jeden. Musi wykończyć wszystkich super bohaterów lub przekonać ich aby przeszli na jego stronę. Komiks został wydany w twardej oprawie, na dobrej jakości papierze kredowym. Bardzo dobre nasycenie kolorów, a także odpowiedni kontrast sprawiają, że wszyscy będą zadowoleni z jakości. Świetna kreska Johna Romita Jr., która potrafi przekonać do jego twórczości. Czasami zdarzają sie gorsze kadry, ale jest ich bardzo mało. Komiks świetnie wydany. Polecam!

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Wolverine: Wróg Publiczny

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Wolverine: Enemy of the State

:: SCENARIUSZ ::
Mark Millar

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR