WOLVERINE: WRÓG PUBLICZNY (TOM DRUGI)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


WOLVERINE: WRÓG PUBLICZNY (TOM DRUGI)

Wolverine to mutant, którego zdolności będą skutkiem wielu negatywnych zdarzeń i śmierci bardzo dużej ilości ludzi. Wolverine był kiedyś członkiem grupy X-Men, która skupiała rzeszę mutantów o różnych zdolnościach. Los tak chciał, że opuścił grupę i zaczął działać na własny rachunek.

Wolverine zostaje złapany przez zjednoczone siły trzech potężnych - Hydra, Dłoń, Świt Białego Światła. Dzięki dobrze przemyślanemu planowi Hydra robi Loganowi pranie mózgu, które ma na celu zrobienie z przyjaciół Wolverina jego wrogów. Doszło do małej masakry, zginęło wielu mutantów. S.H.I.E.L.D. podobnie jak Dłoń, Hydra oraz Świtu Białego Światła przeprogramują Logana do stanu umysłu, który posiadał przed ujęciem go przez super łotrów. Jednak tuż przed końcem procesu, baza S.H.I.E.L.D. zostaje zaatakowana, a Logan odłączony od aparatury. Laboratorium podjęło taką decyzję, ponieważ gdyby nie pomoc Wolverina to i tak wszyscy by zginęli. Logan po otrząśnięciu się i zbadaniu całej sytuacji zaprzysięga zemstę i nie spocznie póki nie wypełni obietnicy swoim przyjaciołom.

W Polsce "Wolverine: Wróg Publiczny" został wydany w dwóch zbiorczych zeszytach. Zastanawiające jest zawsze to, że to co opłaca się za granicą nigdy nie działa u nas. Dlaczego nie ma zainteresowania wydaniami zeszytowymi? Tego nie wiem, wiem tylko tyle, że wydawnictwa wolą wydać komiks, który ma świetnej jakości nadruk, kredowy papier, twardą oprawę i jak to wszystko zbierzemy w kupę powstaje bardzo dobre polskie wydanie. Tak jest i przy tej pozycji. Należy pamiętać, że wraz z jakością idzie również cena, ta za to wydanie kształtuje się na poziomie 79 zł. Nie mam nic do zarzucenia osobom odpowiedzialnym za rysunki - John Romita Junior. Podoba mi się jego styl, potrafi przedstawić to co w zamierzeniu miał autor. Rysunki posiadają wyczekiwane wszędzie porządne szczegóły otoczenia, jak również mimikę twarzy. Może się nie podobać przedstawiona przez Romite wizja futurystycznych budynków, czy bazy S.H.I.E.L.D. - stworzone są zbyt mocno na ówczesne zabudowania.

Drugi tom jest trochę grubszy od swojego poprzednika, mimo tego, historia tak wciąga i czyta się ją szybko, że tuż przy końcu ma się mały niedosyt. Na osłodzenie tego faktu wydawca serwuje nam krótką historyjkę obsadzona w obozie jenieckim. Ciekawie przedstawiony epizod z życia Logana. Bez żadnych problemów mogę polecić ten zeszyt. Jest godny uwagi każdego czytelnika.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Wolverine: Wróg Publiczny

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Wolverine: Enemy of the State

:: SCENARIUSZ ::
Mark Millar

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR