YOUR TOWN: TWOJE MIASTO  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


YOUR TOWN: TWOJE MIASTO

"Your Town: Twoje Miasto" to kolejny komiks paragrafowy wydany przez FoxGames. Jednak tym razem dostajemy trochę coś innego. Nie dość, że wcielamy się w główna postać to jeszcze musimy zarządzać miastem. Małe zaskoczenie, które powinno spodobać się czytelnikom.

Dziki zachód wielokrotnie był miejscem akcji wielu filmów, książek, czy komiksów. Zazwyczaj opowiadał o krwawej zemście, czy perypetiach kowboi. W "Your Town" będzie trochę inaczej. Wcielamy się w postać burmistrza miasteczka, którym musimy dobrze zarządzać, aby przynosiło określony rezultat. Kupujemy ziemię, budujemy budynki, dbamy o finanse. Jak zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał nam to wszystko odebrać...

Nasze miasto nie jest wolne od złych ludzi, musimy pomyśleć również o jego obronie. Budowanie budynków wiąże się z kosztami, jednak są również z tego profity, które pomogą w prosperowaniu miasta. Niektóre z nich wymagają odpowiednio wcześniej postawionych budynków, czy posiadania pracowników. Bardzo ważny jest również wybór celu, który musimy osiągnąć na końcu gry, a to dodatkowo wiąże się z poziomem trudności. Kwestie ekonomiczne również nas interesują. Potrzebujemy ludzi, aby osiedlali się w mieście, musimy dać im pracę, czy pożywienie.

Znajdując przedmioty możemy je zabrać ze sobą, jednak tylko przy pierwszym kontakcie z nim. Ważną zasadą jest, że wszystkimi przedmiotami, budynkami, postaciami możemy zagrać tylko raz. Wszystkie modyfikacje, ilości, posiadane przez nas budynki, ludność, zapisywane są na karcie postaci. Polecam wydrukować kartę bohatera i mapę, ponieważ szkoda kreślić po komiksie.

Komiks różni się od tych dotychczasowych, w które miałem przyjemność grać. Oprócz wcielenia się w postać, otrzymujemy misję zarządzania miastem. Oczywiście na początku jest to zwykła dziura zabita dechami. Sami musimy je tak rozbudować, aby ludzie chcieli do niego przyjeżdżać. Nie jest to takie łatwe. Musimy zdobywać na to fundusze. Najlepsze jest to, że przy budowie musimy również dbać o jak najlepsze wykorzystanie miejsca. Każdy budynek zajmuje określoną ilość "kwadracików" na mapie. Musimy budować, aby zarabiać. Każdy budynek przynosi odpowiednie profity.

Nie jest to nudna, westernowa opowieść. Nie zabraknie w niej oprychów, stróżów prawa, czy Indian. Klimat westernu wyczuwalny jest na każdej stronie, nie dość, że przez specyficzny styl rysownika, kolorystykę, jak również przez fabułę. Nie brakuje tutaj śmiesznych sytuacji, jak również tych, przy których musimy się trochę napocić. Chociaż patrząc na dotychczas wydane komiksy paragrafowe, to wydaje mi się, że w tym jest dużo mniej zagadek i błądzenia po kadrach. Autor stworzył coś ciekawego i świeżego, połączył to czego możemy spodziewać się przy grach planszowych - zarządzania, wcielenia się w bohatera i prowadzenia gry.

"Your Town" to kolejna pozycja, którą warto mieć na swojej półce. Jest inna niż dotychczas wydane komiksy, przez co innowacyjna i wciągająca. Polecam.

   

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Your Town: Twoje Miasto

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Your Town

:: SCENARIUSZ ::
Shuky

:: WYDAWCA POLSKI ::
Fox Games

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Makaka

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR