SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

BLASK KSIĘŻYCA

 

Świat oszalał na punkcie wampirów, czas na odmianę, bo w fantastycznym świecie istnieją inne stworzenia...

Lasy pełne są tajemnic, mają swoją historię, jedne są bardziej mroczne od drugich. Kayla zaczęła pracować jako przewodniczka turystów. Jej pierwszym zleceniem jest doprowadzić doktora Keane'a i jego magistrów w głąb lasu. Syn doktora Mason "wpadł jej w oko", ale dziewczyna ma również dziwną słabość do swojego szefa Lucasa. W trakcie przeprawy poznaje się z obojgiem i nie potrafi zdecydować się na jednego adoratora.

Dziewczyna nie wierzy w historie o wilkołakach opowiadane przez magistrów i doktora. Podczas całej wyprawy nie czuje się swobodnie, ponieważ ma wrażenie, że jest obserwowana. Kayla próbuje się uporać ze śmiercią swoich rodziców, którzy zostali postrzeleni w tych lasach. Z dnia na dzień jest bardziej otwarta i pragnie poznać więcej szczegółów dotyczących śmierci najbliższych. W pewnych okolicznościach poznaje wilka i odtąd jej życie nabiera tempa, odkrywa tajemnice lasu, swojej przeszłości oraz dowiaduje się wielu rzeczy o samej sobie, bo tak jak księżyc, znała siebie tylko z jednej strony. Już czas pokazać tą drugą.

Rachel Hawthorne wprowadziła nas w mroczny nastrój. Przenosi nas w fantastyczny świat magii, likantropii - zjawiska przekształcania się ludzi w zwierzęta, prawdziwej miłości, która jak piorun poraża. Fabuła pełna zwrotów akcji, z nutą romantyzmu. Trochę przewidywalna, ale zdumiewająca. "Blask księżyca" zachwyca w całości, od początku porywa do czytania.

Polecam książkę, która została prosto napisana, lekko się ją czyta i bardzo przyjemnie, bardzo mi się podobała. Miła odmiana przy tak wielu pozycjach książkowych o wampirach. Jak dla mnie niezbędna na półce z książkami. Już niedługo odbędzie się premiera drugiej książki Rachel "Pełnia księżyca" - tym razem opisująca wydarzenia koleżanki Kayli - Lindsay.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Moonlight

.: AUTOR :.
Rachel Hawthorne

.: TŁUMACZENIE :.
Agnieszka Kabala

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2008

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber, Warszawa 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
320

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
3 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
8 / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::