SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

BRUKSELSKA MISJA

 

Karol po osobistych niepowodzeniach pragnie o wszystkim zapomnieć, dlatego też wyjeżdża do Brukseli. Jednak jego planu zostają zachwiane, ponieważ spotyka niewłaściwych ludzi i zostaje wplątany w międzynarodową aferę. Staje się narzędziem w rękach wywiadu, a jego życie wisi na włosku...

"Brukselska Misja" miała być stuprocentowym kryminałem, ale po jego przeczytaniu, wydaje mi się, że ta książka o ten gatunek tylko się ociera. Fabuła szczegółowo przedstawia miejsca, w których znajduje się Karol, jednak nie jest skomplikowana, powiedziałbym, że jest ona zlepkiem innym powieści kryminalnych.  Główny bohater jest historykiem, który kocha to co robi, jednak w dalszej części, Karol przeradza się w prawdziwego "detektywa", który chce rozwikłać sprawę. Zbyt wiele wątków niezwiązanych z tematyką książki jest tutaj przedstawiane.

"Brukselską Misję" czyta się dobrze i szybko, czasami może się wydawać, że sytuacje, które przedstawione są w książce, są za bardzo wyolbrzymione i nierealne. Książka posiada 192 strony, co na powieść kryminalną jest zbyt mało, a podczas czytania wydaje się,  jakby wszystko było wyjaśnione i zakończone. "Brukselska Misja" podzielona jest na "akty", w których dany tytuł dotyczy miejsca, w którym znajduje się bohater.

Wartkie dialogi i zlepek fabuły z innych książek stawia ją w dość dobrym świetle, ale trzeba pamiętać, że z horrorem i thrillerem "Misja Brukselska" nie ma nic wspólnego. Książkę czyta sie dobrze i szybko, a to jest najważniejsze. Nie mogę jej polecić fanom horroru, ponieważ nie jest z nim związana. Polecam ją jedynie osobom szukającym intrygi w książkach i niecodziennych rozwiązań.

AUTOR RECENZJI: PASTOR

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Brukselska Misja

.: AUTOR :.
Tobiasz W. Lipny

.: TŁUMACZENIE :.
brak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
brak

.: WYDANIE POLSKIE :.
W.A.B. 2008

.: ILOŚĆ STRON :.
192 stron

:: KUP TERAZ ::

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
6 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
3 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
8 / 10

PLUSY:
+ szczegółowy opis,
+ dialogi,
+ nie nudzi,
+ ciekawy thriller.

MINUSY:
- nie jest to horror,
- zbyt krótka.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::