SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


COLORADO KID

TYTUŁ
ORYGINALNY:

Colorado Kid

AUTOR:
Stephen King

TŁUMACZENIE:
Maciejka Mazan

WYDANIE
ŚWIATOWE:

2005

WYDANIE
POLSKIE:

Prószyński i S-ka 2005

ILOŚĆ STRON:
120 stron

PLUSY:
+
Świetni bohaterzy
+ Świetne zakończenie
+ Wciąga od pierwszej strony
+ Ma przesłanie

MINUSY:
-
Za krótka
- Czuje się niedosyt

[KUP TERAZ]

Jedna z najnowszych powieści, jeżeli tak można nazwać 120 stronicową książkę, mistrza grozy Stephena Kinga. Ale tym razem King nie popisał się dawaniem strachu… Ale może to i dobrze – nie samym horrorem człowiek żyje. Kiedyś czytałem że w jakimś wywiadzie powiedział że chciał napisać kryminał. I mu się udało. Może nie taki do końca kryminał, ale jednak.

Na wyspę Moose-Lookit przybywa praktykantka, która zatrudnia się w miejscowej gazecie. W tajniki dziennikarstwa wprowadza ją dwóch starych dziennikarzy pamiętających jeszcze upadek giełdy w USA. Aby nauczyć ją podstawowej zasady dziennikarstwa – pisanie prawdy, opowiadają jej historie Colorado Kida – faceta który bez powodu zmarł na plaży. Policja szybko znalazła wytłumaczenie tego dziwnego zgonu, ale tych dwóch, wtedy jeszcze młodych, dziennikarzy zabrali się za wyjaśnienie tej sprawy na własną rękę.

Książkę czyta się miło i przyjemnie, a co najważniejsze wciąga jak ruchome piaski, ale jest za krótka (2 godzinki) – to jest właśnie jej podstawowy minus. Polecam wszystkim którzy lubią zagadki i wierzą że to wszystko nie jest takie proste jak się wydaje.

 


KRÓTKIE ZESTAWIENIE:
OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI: 8 / 10  ;  OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR: 1 / 10
 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ: 9 / 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

AUTOR RECENZJI: SZYMON MATYSEK - MIETEK