SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

CÓRKA GRABARZA

 

1936 rok, Niemcy. Rodzina Schwartów ucieka ze swojej ojczyzny i osiada się w małym miasteczku, w stanie Nowy Jork. Głowa rodziny nie mogąc znaleźć pracy, przyjmuje jedyną propozycją, a mianowicie posadę grabarza. Nagonka na jego rodzinę sprawia, że Rebecca podejmuje decyzję tułaczki do serca Ameryki. Czy dziewczynie nic się nie stanie, przekonacie się czytając tę powieść.

Na pierwszy rzut oka, tytuł brzmi mroczno, jednak jest to bardzo mylące, ponieważ książka praktycznie nie ma nic wspólnego z horrorem czy nawet z thrillerem. Autorka stawia czytelnika w nietypowej sytuacji, jako świadka wstrząsających i dramatycznych wydarzeń z życia Rebecci. Choć książka jest spora objętościowo to nie nuży, a wciąga i nie pozwala odejść od lektury. Autorka znakomicie potrafi przedstawić poszczególne "perypetie" z życia Rebecci. Jej opisy zasługują na uznanie, dlatego też ciężko się z nią rozstać.

"Córka Grabarza" jest dosyć świeżą powieścią, opublikowana została w ubiegłym roku(2007). Autorka przeniosła bohaterów z faszystowskich Niemiec do "ziemi obiecanej". Jednak sytuacja na miejscu nie uległa zmianie. Nienawiść do tych ludzi była tak ogromna, że Rebecca musiała opuścić nowe miejsce zamieszkania, w poszukiwaniu lepszego życia. Nie jest to jakaś imponująca fabuła, jednak postać jej przedstawienia jest znakomita, dlatego też autorka zjednuje sobie taką rzeszę fanów na całym świecie. Choć nie jest to horror, jednak polecam tą książkę, bo warto poświęcić swój czas na jej przeczytanie.

AUTOR RECENZJI: VAMPIRO

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Gravedigger's Daughter

.: AUTOR :.
Joyce Carol Oates

.: TŁUMACZENIE :.
Katarzyna Karłowska

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
The Ontario Review, Inc. 2007

.: WYDANIE POLSKIE :.
Rebis 2007

.: ILOŚĆ STRON :.
576 stron

:: KUP TERAZ ::

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
2 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10

PLUSY:
+ znakomite opisy,
+ sposób przedstawienia,
+ po prostu wszystko.

MINUSY:
- nie jest to horror.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::