SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

CZERWONY HOTEL

 

Graham Masterton jest księciem horroru i to nie bez powodu. Jest zasłużonym pisarzem wielogatunkowym od romansu, seksuologię po thriller i horror. Jego książki są tłumaczone w kilkunastu językach, wydał wiele serii grozy. "Czerwony Hotel" należy do cyklu o Sissy Sawyer.

Sissy jest nałogowym palaczem, hipiską, która mieszka z ukochanym Panem Bootsem - psem. Jest również wizjonerką i ma dar nawiązywania kontaktu z duchami oraz przewidywania przyszłości za pomocą kart DeVane. Przybył do niej przyrodni bratanek z dziewczyną T-Yon, która ma problem i wydaje się, że Sissy jest jedyną osobą, która może jej pomóc. Dziewczyna ma przerażające sny i prosi panią Sawyer o przepowiedzenie przyszłości. Sissy zgodziła się. Tymczasem brat T-Yon odnawia hotel, który niedawno zakupił i przygotowuje się do jego otwarcia. W przeddzień okazuje się, że znika pokojówka, ściany są pełne krwi, na dodatek słychać mrożące krew w żyłach odgłosy. Na pomoc przybywa siostra Everetta i pani Sawyer. Sissy wyczuwa w hotelu ducha poprzedniej właścicielki, która pragnie się zemścić na T-Yon i jej bracie za występki ich matki. Czy uda im się zakończyć serię śmiercionośnych "wypadków"? Czy Everettowi i siostrze uda się uniknąć śmierci? Czy duch zaprzestanie zemsty?

Trzeba przyznać autorowi, że Czerwony Hotel trzyma w napięciu do ostatnich stron. Dla fanów Grahama jak również gatunku horroru to będzie kolejna perełka do kolekcji. Świetna fabuła i od razu muszę ostrzec, że książka jest raczej dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż niektóre sceny są bardzo brutalne i wywołują ciarki na plecach. I choć spotkałam się z opiniami, że książka jest słaba - mnie jakoś osobiście zadowoliła, ale to moja pierwsza pozycja tego autora. Być może z czasem urok Grahama na czytelniku słabnie. W końcu wydał już dziesiątki książek. Polecam.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
The Red Hotel

.: AUTOR :.
Graham Masterton

.: TŁUMACZENIE :.
Piotr Kuś

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
???

.: WYDANIE POLSKIE :.
Wydawnictwo Rebis 2012

.: ILOŚĆ STRON :.
304


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
9 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
10 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10