SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

CZYSTE CIĘCIE

 

Książka "Czyste Cięcie" Theresa Monsour jest dobrze skrojoną pozycją sensacyjno-kryminalną. Fabuła książki jest dosyć prosta. W St. Paul zostaje zabita prostytutka, sprawą zajmuje się ciekawa postać Paris Murphy razem ze swoim wieloletnim partnerem Gabe Nashem. Oprócz tego bohaterka przeżywa kłopoty małżeńskie.

Śledząc poczynania bohaterki o osobliwej urodzie i wyjątkowym uroku, krok po kroku dowiadujemy się o powiązaniach morderstwa z innymi zabójstwami. Na początku książki również poznajemy seryjnego mordercę, którym jest Dr Michaels. Jest on człowiekiem zamożnym, o dobrym statusie społecznym. Ma on opinię pobożnego katolika i dobroczyńcy, lecz prześladują i dręczą go wydarzenia z przeszłości.

Obdarzona intuicją Paris po krótkim śledztwie stawia lekarza na pierwszym miejscu na liście podejrzanych. Cała trudność w ujęciu podejrzanego polega na jego nieskazitelnej opinii i braku dowodów. W książce w sposób wyrachowany odkrywamy mroczną psychikę mordercy i powoli ujawnią się motywy, jakimi kierował się Michaels. Ciekawym wątkiem jest pewnego rodzaju więź psychiczna policjantki i mordercy. Wydaje się, że Doktor idealnie przejrzał psychikę Paris, która go fascynuje. Nawiązują oni swego rodzaju relacje, podobnie jak Clarise Starling i Hannibal Lecter w „Milczeniu owiec”.  

Cała książka jest wciągająca i już od pierwszych stron lektury nasycona akcją, lecz niestety nie zapada ona długo w pamięci. Polecam ją osobą dorosłym, ponieważ jest w niej dużo wątków erotycznych, a opisy morderstw nie szczędzą szczegółów.

AUTOR RECENZJI: WIOLETA S.

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Clean Cut

.: AUTOR :.
Theresa Monsour

.: TŁUMACZENIE :.
???

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2003

.: WYDANIE POLSKIE :.
Aurum 2009

.: ILOŚĆ STRON :.
304


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10