SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

IDŹ PRECZ SZATANIE! DZIAŁANIA DIABŁA DZISIAJ

 

„Wobec szerzącego się kłamstwa i zła, niszczenia życia ludzkiego i demoralizacji młodego pokolenia, wobec zagrożeń płynących ze strony sekt i zacierania się granicy pomiędzy dobrem a złem, itd. Publikacja ta wskazuje na źródło tych niebezpiecznych objawów i podaje środki zaradcze. Z pewnością przyczyni się ona do wzmocnienia wiary w Chrystusa, zwycięzcę Szatana!”

Z pewnością każdy z nas, po obejrzeniu Egzorcysty zastanawiał się nad istnieniem Szatana i jego ingerencję w nasze życie. Materialne zło jest na tyle sporną sprawą, że ciężko jest się na ten temat wypowiadać bez odpowiedniego historyczno, teologicznego przygotowania. George Huber jako dziennikarz, mieszkający od wielu lat w Watykanie i zgłębiający tajniki wiary wydaje się odpowiednim człowiekiem do napisania rzetelnej pracy o tej tematyce. Znany ze swoich poprzednich osiągnięć, książki „Mój Anioł pójdzie przed tobą” chciał jak sam tłumaczy we wstępnie przedstawić mroczną część nieba, rozwiać wiele niejasności, przedstawić nam stanowisko kościoła i innych na drażliwy dziś temat Demonów i Szatana.

„Idź precz Szatanie” jest książką ciekawą, napisaną przez profesjonalistę doskonale znającego tematykę. Autor udowadnia nam istnienie namacalnego zła i pokazuje w jaki sposób Szatan wpływa na nas i nasze życie. Huber udowadnia nam, że Szatan nie umarł, a nawet więcej, że czym głębiej w historie go zakopujemy tym jego moc i pole działania powiększają się. Więc książka jest próbą obalenia tezy, że ZŁO, tak widoczne właśnie teraz w ciężkich czasach kryzysu wartości, walki ze światowym terroryzmem i wszechogarniającej beznadziei jest martwe. Pisarz próbuje uczulić nas na Szatana i chce nauczyć jak rozpoznawać jego kłamstwa i zbrodnie.

Uważam że tę krótką książkę powinien przeczytać każdy, nie tylko Katolicy, chociażby dlatego żeby poznać poglądy innych na temat Szatana z Janem Pawłem II włącznie. George Huber językiem posługuje się bardzo sprawnie co tylko uatrakcyjnia lekturę, przy której żaden dociekliwy człowiek nie będzie się nudził.

AUTOR RECENZJI: MUCHA CC

 
   

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Vattene via Satana! Il diavolo oggi.

.: AUTOR :.
George Huber

.: TŁUMACZENIE :.
Ks. Edward

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
Libreria Editrice Vaticana, 1993

.: WYDANIE POLSKIE :.
Michalineum – 2000, 1997

.: ILOŚĆ STRON :.
143 stron
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
- / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
- / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
7 / 10

PLUSY:
+ Warto znać zdanie kościoła na temat Demonów
+ Różne opinie
+ Rzetelna i wyczerpująca
+ Tematyka – ZŁO!

MINUSY:
- Nie jest to powieść
- Nie każdego zainteresuje
- Pomimo, że autor przedstawia różne zdania na temat istnienia Demonów, to eksponowane jest raczej stanowisko kościoła jako jedyne słuszne