SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

KRÓL MROKU

 

Jak bardzo trzeba upaść aby zacząć się podnosić na nowo? Czy idąc ulicą jesteśmy otoczeni przez samych ludzi, czy może są to inne istoty, które krążą wokół nas? Zmiany są rzeczą niezmienną w naszym życiu. Czasami małe rzeczy pociągają nasze życie do wielkich zmian.

Leslie jest dziewczyną otoczoną przez przyjaciół, rodzinę, ma pracę, uczy się w szkole. Niby nie brakuje jej niczego, a jednak potrzebuje bratniej duszy, osoby, której by mogła powierzyć każdy swój sekret. Zbliżają się urodziny Leslie i w prezencie pragnie zrobić sobie tatuaż. Idzie do salonu znajomego "Królika" i wybiera wzór. Bardzo unikalny, wyjątkowy. Dziewczyna czuje, że to będzie dobra zmiana w jej życiu.

Przez lata jest wykorzystywana przez swojego brata i jego znajomych, którzy molestują ją i gwałcą. Brat sprzedaje jej ciało za narkotyki oraz alkohol. Chciałaby mieć przy sobie obrońcę, który uwolni ją od swojej rodziny, od męczarni, zabierze ból, cierpienie, rozpacz. Nie spodziewa się, że jej życzenie może się spełnić, ale czy trafi do lepszego świata??

Irial jest królem Mroku, który musi dostarczyć swoim wróżom, królestwu. Pragnie do tego czynu wykorzystać śmiertelniczkę Leslie, która dostarczy im wiele złych emocji. Łączy się z dziewczyną za pomocą tatuażu wykonanego specjalnym tuszem. Chce również odzyskać więź jaka łączyła go z Niallem, jego podwładnym, który dostarczał mu pożywienia i zła. Niall zakochał się w Leslie i będzie próbował ją uratować z rąk Mrocznego Króla, ale czy zdąży na czas?

Król Mroku jest fantastyczną książką pełną mitycznych postaci: ogarów, wróżek, dziwnych stworzeń. Jedyna w swoim rodzaju powieść o świecie wróżek. Fajnym pomysłem jest podział na świat lata, mroku, zimy, wiosny - czyli tych dobrych, złych i pilnujących swoich spraw istot. Jest to kolejna część po Królowej Lata, pełna zmysłowości, okrucieństwa i siły miłości.

Przedstawiony tutaj tatuaż służy jako brama do świata, gdzie żyją przedziwne istoty. Ludzie ograniczeni swoim wzrokiem widzą zwyczajnego człowieka, ale gdy się przyjrzeć to widać przedziwną istotą rodem z fantasy. Wątek romantyczny jest ukazany jako smutna walka o miłość, Leslie i Nial odnaleźli się, lecz muszą walczyć o to, aby być szczęśliwym. Chłopak porzucił dla dziewczyny wszystko, niestety ona już była uwiedziona przez Iriala - króla Mroku.

Graficzne dodatki - nagłówki i wyróżnienia rozdziału idą na plus książki. Jest to jedna z niewielu książek zawierająca prolog i epilog, a także słowo od autorki. Książka bardzo odmienna od dotychczas spotykanych na rynku książek grozy i fantastycznych postaci.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Ink Exchange

.: AUTOR :.
Melissa Marr

.: TŁUMACZENIE :.
Natalia Wiśniewska

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
???

.: WYDANIE POLSKIE :.
Nasza Ksiegarnia
2010

.: ILOŚĆ STRON :.
352
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
4 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
7 / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::