SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

KRÓLOWA CIEMNOŚCI

 

Kontynuacja znakomitej serii, która zaskakuje przebiegiem akcji i zastosowanymi w niej rozwiązaniami. "Królowa Ciemności" to trzecia, a zarazem ostatnia części sagi "Trylogii Czarnych Kamieni".

Jaenelle Angelline zostaje Królową Cieni, a wszystko po to, aby bronić swojego ludu oraz ziemię przed namiestnikiem. Musi stanąć do walki przeciwko wrogowi, jednak do jej szeregów dołącza się Daemon, który później zostaje jej małżonkiem. Czy przysięga Jaenelle będzie tak mocna, że ocali wszystko to co kocha? Czy przeciwstawią się przeciwko nadciągającemu złu? 

"Królowa Ciemności" to zaskakująca i pełna akcji powieść. Fabuła książki usatysfakcjonuje każdego czytelnika, nawet tego najbardziej wybrednego. Z jednej strony mamy tutaj mnóstwo ciekawych rozwiązań, scen walki, gdzie będziecie mogli sobie wyobrazić zarówno brutalność, a także łagodność postępowania bohaterów. Na niekorzyść wpływa duża dawka wątków obyczajowych, co sprawia, że czasami powieść przeradza się w sentymentalną i pełną ironii i humoru książkę. Powiedziałbym, że sytuacja ta całkiem nieźle wpływa na całokształt postrzegania powieści, ponieważ autorka nie ogranicza się tylko do jednego gatunku literackiego, a pokazuje mam wielogatunkowość co przeradza się w niezłą i czytelną powieść. Chodź nie ilość świadczy o jakości, to tutaj mogę stwierdzić, że ilość i jakość idą w parze. Książkę czyta się bardzo szybko i wciąga od pierwszych stron. Polecam ją każdemu, kto jest fanem autorki, a także wszystkim, którzy czytali poprzednie dwie części.

AUTOR RECENZJI: PASTOR

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Queen of the Darkness

.: AUTOR :.
Anne Bishop

.: TŁUMACZENIE :.
Monika Wyrwas - Wiśniewska

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
?

.: WYDANIE POLSKIE :.
Initium, 2009

.: ILOŚĆ STRON :.
416 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
7 /10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10