SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

KSIĘGA STRACHU

 

KSIĘGA Strachu, tom 1 to niesamowita porcja literackiej grozy, pełno tutaj najrozmaitszych okropności, które mrożą kres w żyłach. Pełno tutaj prawdziwych smaczków literackich, jest to literatura najwyższych lotów. Nie wiele można przeczytać podobnych książek. Od pierwszego do ostatniego opowiadana akcja trzyma w napięciu.

Każde z opowiadań jest na swój sposób inne, ale wszystkie odznaczają się wysoką jakością literacką. Można wprawdzie wymienić, utwory nieco lepsze i nieco gorsze wszystkie. Nie ma tutaj opowiadań, które znacznie by odbiegały od wysokiej klasy całości zbiorku.

Do bezwątpienia najlepszych utworów należą opowiadania Orbitowskiego, Guzka i Białołęckiej, wszyscy autorzy stanęli na wysokości zadania. Z pewnością, każdy z miłośników tego typu literatury odnajdzie w nim coś dla siebie, różnorodność  tekstów to gwarantuje. Czegóż tutaj nie mamy od lekkich opowieści z dreszczykiem, jak na przykład opowiadanko Jacka Piekary, po naprawdę mocny horror w wykonaniu Orbitowskiego. Zresztą opowiadanie tego autora pod tytułem Strzeż się gwiazd w dymie się kryj, Est chyba najlepszym teksem  tej antologii  grozy, jeśli nie w ogóle w dorobku utalentowanego krakowianina.

Z czystym sumieniem polecam Księgi Strachu wszystkim miłośnikom literackich opowieści z dreszczykiem. Na pewno znajdziecie tutaj coś dla siebie!

AUTOR RECENZJI: WAMPIR BEZ ZĘBÓW

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Księga Strachu

.: AUTOR :.
Ewa Białołęcka, Jakub Ćwiek, Maciej Guzek, Aleksandra Janusz, Witold Jabłoński, Mariusz Kaszyński, Kazimierz Kyrcz, Łukasz Radecki, Dariusz Łowczynowski, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekara, Krzysztof Piskorski, Iwona Surmik

.: TŁUMACZENIE :.
Brak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2007

.: WYDANIE POLSKIE :.
Runa 2007

.: ILOŚĆ STRON :.
496
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::