SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

LAS CIENI

 

Pisarz, który ma na swoim koncie nie jedną dobrą powieść, uznawany i ceniony wśród nie tylko francuskich pisarzy, daje kolejny wyraz swojej twórczości opisując historie balsamisty, któremu życie daje szansę odkrycia tego co trapi go od lat. Jeszcze tylko nie wie o tym, że decyzja, którą podejmie zmieni diametralnie całe jego życie. Jeszcze nie wie o tym, że to, co go trapi tyle czasu siedzi już od dawna w nim, jest częścią tej historii.

Obserwujemy losy bohaterów, nie mogąc im w żaden sposób pomóc a jedynie obserwować bieg wydarzeń. Zaczynają oddziaływać na nas miejsca, odkrywane fakty, czujemy chęć ucieczki od zachwianego świata oprawcy.

Thielliez nie zapomina o nawet najmniejszym szczególe co czyni tą powieść zaskakującą. Nie ma niedopatrzeń, wszystko jest tylko kwestia czasu i momentu, w którym istotne fakty zostaną ujawnione. Dobór bohaterów i role jakie pełnią dla powieści nie są przypadkowe. Wszystko dokładnie zostaje zamknięte w jedną całość i czyni ją logiczna oraz spójną. 

Sam tytuł wzbudza zainteresowanie, odsyła nas do zakątka, który już dawno został zapomniany przez resztę świata. Pomysłów i wiedzy na ich zebranie pisarz zapewne posiadał mnóstwo, w umiejętny sposób to wszystko scalił i wykorzystał. Książka warta przeczytanie. Nie przedstawia matrycowego schematu zbrodni, do którego przywykliśmy. Zdecydowanie odbiega od kryminalnych standardów I do końca trzyma czytelnika w niepewności.
 

AUTOR RECENZJI: KORNELIA

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
La foret des ombres. Roman

.: AUTOR :.
Franck Thilliez

.: TŁUMACZENIE :.
Wojciech Frontczak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2006

.: WYDANIE POLSKIE :.
Wydawnictwo Zielona Sowa,
Kraków
2008

.: ILOŚĆ STRON :.
360 stron

:: KUP TERAZ ::

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::