SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

OPOWIEŚĆ O ZŁODZIEJU CIAŁ

 

"Czy nieśmiertelność może być przekleństwem?
Czy trwające setki lat życie może się znudzić i stać męczarnią?"

Lestat, to potężny wampir, który nie boi się nikogo i niczego. Pewnego razu dostaje propozycję wcielenia się w ciało nieśmiertelnika. Ma szansę znów wrócić do świata ludzi, czy z tego skorzysta, nie ponoszą ze swojej decyzji negatywnych skutków? Przekonacie się o tym czytając "Opowieść O Złodzieju Ciał"...

Czytając tą książkę ma się wrażenie, że losy Lestata czy Louisa, nigdy się nie skończą. Anna Rice w wręcz cudowny sposób wymyśla kolejne losy naszych bohaterów, które zaskakują nas coraz bardziej. Tym razem autorka postanowiła postawić Lestata w niecodziennej sytuacji, a mianowicie, bezwzględny wampir znów mógłby posmakować jak wyglądałoby ludzkie życie. Ta kusząca oferta mogłaby skrócić męki Lestata, ale co dokładnie postanowił sami musicie przeczytać. Autorka wielokrotnie stawia czytelnia w nietuzinkowych sytuacjach, w jednym momencie strach przeszywa nas na wylot, a w drugim, sytuacje stają się tak śmieszne, że nie można powstrzymać się od śmiechu. Akurat postać Lestata jest dobrym przykładem dla ludzi, którzy chcieliby żyć wiecznie, oczywiście konsekwencje jakie za tym idą również są ogromne.

Zazwyczaj bywa tak, że gdy czytamy kolejne odsłony książek, które osiągnęły "jakiś" sukces i rozeszły się jak ciepłe bułeczki, autor już nie fascynuje nas kolejnymi przygodami głównych bohaterów. Akurat Anne Rice, nie należy do tego grona, jej książki, a zwłaszcza "Kroniki Wampirów", czyta się z zapartym tchem i pragnie się poznać, co nas czeka na następnej stronie. Świat przedstawiony przez Anne Rice jest malowniczy, beztroski, a z drugiej strony brutalny i mroczny, prawie tak samo jak w dzisiejszych czasach, po za jednym bardzo ważnym elementem, wampirami. Przechodząc do myśli końcowej, muszę stwierdzić, że "Opowieść O Złodzieju Ciał" to pozycja obowiązkowa dla fanów zarówno samej autorki jak i miłośników wampirów. Choć nie jest ona zbyt cienka, to nie obrazuje faktu, że czyta się ją długo, wręcz przeciwnie i nie ma nic bardziej mylnego. Polecam.

AUTOR RECENZJI: VAMPIRO

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
The Tale of the Body Thief

.: AUTOR :.
Anne Rice

.: TŁUMACZENIE :.
Robert Lipski

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
1992

.: WYDANIE POLSKIE :.
REBIS, 2007

.: ILOŚĆ STRON :.
516 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8,5 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
8 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10

PLUSY:
- świetne przedstawienie mitologii różnych kultur,
- wciągająca,
- bardzo szybko się czyta,
- znakomite opisy akcji,
- w książce występuje kilka narratorów.

MINUSY:
- kilka nudnych momentów,
- zbyt rozległe opisy,
- ilość stron.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::