SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

PAMIĘĆ KRWI

 

To nie jest kolejna ckliwa powieść głównie o wampirzej miłości. Dzięki tej książce człowiek odzyskuje wiarę w to, że wampiry mogą być ciekawe i intrygujące...

Główna bohaterką "Pamięci Krwi" pióra Izabeli Dedórskiej jest Milena - mądra, ładna i zgrabna dziennikarka, która jest niedoceniana przez swoja przełożona. Szukając chwytliwego tematu na artykuł, trafia na trop zagadkowych morderstw w podziemiach Szczecina. W tym samym dniu, dostaje też informacje o osobliwym zachowaniu swojego byłego chłopaka - Darka. Za namową jego siostry, a swojej przyjaciółki, postanawia odwiedzić mężczyznę. Ten od samego początku zachowuje się dziwnie i znacznie bardziej pociąga Milenę zarazem swoim wyglądem, ale też i wyrachowaniem. Ich spotkanie kończy się w łóżku. Od tego zdarzenia życie Mileny uległo całkowitej przemianie. 

Powieść jest napisana płynnie i spójnie z fabułą. Zwroty akcji zdarzają się rzadko, ale jak już się pojawiają to wprowadzają wiele zamętu i chaosu, dzięki temu od książki nie można się wręcz oderwać. Na pewno jest to powieść przygodowa, akcja zaczyna się w niej toczyć już na samym początku. I właśnie dzięki temu nie ma mowy o znudzeniu.  

Każdy bohater jest wyjątkowy, w książce nie ma dwóch postaci o choćby podobnym charakterze, co zapewnia różnorodność i brak monotonii. Autorka pisze językiem rewelacyjnym - czysta polszczyzna pomieszana z młodzieżowymi zwrotami - dzieki czemu książkę czyta sie lekko i przyjemnie. Wręcz otwiera się na pierwszej stronie i nawet człowiek nie zauważa kiedy się kończy. Lektura zasługuje na uwagę każdego miłośnika wampirów i jest naprawdę warta przeczytania. 

AUTOR RECENZJI: MARTA WIŚNIERSKA

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Pamięć Krwi

.: AUTOR :.
Izabela Degórska

.: TŁUMACZENIE :.
Brak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
Brak

.: WYDANIE POLSKIE :.
Zysk i S-ka
2011

.: ILOŚĆ STRON :.
334


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
4 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
6 / 10