SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

POKÓJ UMARŁYCH

 

„Pokój umarłych” to książka, za którą Thielliez otrzymał nagrodę „Quais du polar”. Jest to najlepszy dowód uznania czytelników dla pisarza, których oczekiwania w pełni zaspokoił. Pisarz obrał krętą drogę w tworzeniu, lecz wszystko to ma na celu poprawę jakości czytania dla odbiorcy.

Ciągle trzymająca w napięciu powieść, ukazująca zbrodnie doskonale zaplanowane, w których przewidziany jest każdy najmniejszy element. Pytanie tylko kiedy zostanie przerwany łańcuch zdarzeń uniemożliwiający odnalezienie rozwiązania. Książka wprowadza nas za kulisy akcji w sposób specyficzny i porywający, trzyma w napięciu do samego końca.

Bystre spostrzeżenia, wiedza, w jaką zaopatrzył bohaterów Thielliez dodaje powieści wyrazu. Policjantka, która traktuje swoje obowiązki nade wszystko poważnie i morderca, który w tym co robi widzi pasje. Dążenie do celu, ucieczka w zbrodnię, wydawać by się mogło, doskonałą sprawia, że kolejny raz w powieściach tego autora stajemy sie obserwatorami wydarzeń z boku- biernie w nich uczestniczymy.

Pisarz opowiada nam o wydarzeniach w sposób przystępny, łatwy do odczytania. Pozwala nam przeżyć nowe zdarzenia. Książka ciekawa, zajmująca, przy której nie można się nudzić. Już od samego początku jesteśmy zatapiani w zdarzeniach, które swoje ujście znajdą w późniejszych rozdziałach. Książka warta polecenia.

AUTOR RECENZJI: KORNELA

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
La chambre des morts Roman

.: AUTOR :.
Franck Thilliez

.: TŁUMACZENIE :.
Anna Walicka-Popis

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
?

.: WYDANIE POLSKIE :.
Zielona Sowa , Maj 2008

.: ILOŚĆ STRON :.
328


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10