SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

POSIADŁOŚĆ BLACKWOOD

 

Quinn  jest ostatnim członkiem i dziedzicem swojego rodu. Nie urodził się on wampirem, lecz został w niego zmieniony. Od pewnego czasu poszukuje dla siebie wybawienia, które uczyni go szczęśliwym. Z tego powodu udaje się do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Nowego Orleanu, by spotkać się z Lestatem.  Podczas wizyty u Lestata, Quinn opowiada mu o swoim życiu, przejściach, sekretach…

Może opisana przeze mnie fabuła nie wyjaśnia o co tak naprawdę chodzi w dziewiątej odsłonie „Kronik Wampirów”, ale jest to praktycznie całość, która nie zdradza najważniejszych szczegółów. Znakomity klimat towarzyszący nam od samego początku do końca, sprawia, że książkę można pochłonąć na jeden raz, jednak jest to bardzo trudna sprawa, ponieważ dziewiąta część liczy sobie ponad sześćset stron, więc jest to praktycznie niemożliwe, ale tak na dwa lub trzy razy bez problemu można ją przeczytać.

Anne Rice po raz kolejny przenosi swojego czytelnika w mroczny świat wampirów, który za każdym razem nas zaskakuje. Znakomite opisy sytuacji, w których znajduje się główny bohater sprawiają, że ma się ciarki na plecach. Praktycznie nie istnieją nudne sytuacje, w których nie możemy doczekać się przyspieszenia akcji. Autorka w bardzo precyzyjny sposób opisuje poszczególne postaci, a także miejsca, przez co książka nabiera jeszcze większego rozmachu. Anne Rice w znakomity sposób oddaje piękno mrocznej natury wampirów, a z drugiej strony targa naszymi uczuciami.  Świat przedstawiony przez autorkę jest jak najbardziej zmyślony, jednak w niektórych sytuacjach autorka w tak realistyczny sposób je przedstawia, że można się zatracić i nie wiedzieć co jest prawdziwe, a co nie. Anne Rice niejednokrotnie udowodniła, że jest znakomitą pisarką, a „Kroniki Wampirów” są według mnie najlepszą serią napisaną przez nią. Fan twórczości Rice na pewno będzie zadowolony po przeczytaniu tej książki i jeszcze nie raz wróci do przeczytania „Posiadłości Blackwood”. Polecam wszystkim.

AUTOR RECENZJI: PASTOR

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Blackwood Farm

.: AUTOR :.
Anne Rice

.: TŁUMACZENIE :.
Korombel Paweł

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
???

.: WYDANIE POLSKIE :.
Rebis
2007

.: ILOŚĆ STRON :.
644 stron

:: KUP TERAZ ::

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
8 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
8 / 10

PLUSY:
+ klimat grozy,
+ nie nudzi,
+ świetne opisy...

MINUSY:
-  przeczytawszy poprzednie części możemy czuć zarzenowanie

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::