SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

STRAŻNICZKA ANIOŁÓW MROKU

 

Wampiry i wilkołaki od dłuższego czasu są bardzo popularne, ale nadchodzą nowe postacie fantasy – anioły, dobre i złe, upadłe, anioły śmierci, ciemności czy strażnicy światła. Czas na erę nowych bohaterów, którzy również intrygują i fascynują. „Strażniczka aniołów mroku” jest kontynuacją książki Kim Harrison "Umarli czasu nie liczą".

Cała akcja rozgrywa się wokół jednego zadania, jakie otrzymała Madison Avery - odnaleźć chłopaka, który swoją decyzją może pozbawić życia wielu ludzi. Pomagają jej w tym Barnaba i Nakita - dwa anioły – ciemności i światła, które nie potrafią dojść do porozumienia. Nakita chce zabić chłopaka, a Barnaba dać mu szansę na zmianę przeznaczenia. Do akcji włączają się również Ron i Paul - strażnicy czasu światła, którzy chcą ubiec Madison i pozbawić chłopaka życia. Do samego końca Madison nie jest pewna kogo szuka, chce zmienić jego przeznaczenie. W trakcie podróży odkrywa nowe moce, które nie są tak wspaniałe jak na to liczyła – osłabiają ją i informują Rona o jej poczynaniach. Strażniczka znajduje potencjalnych kandydatów Ace'a i Shoe, ale który z nich okaże się tym właściwym? Czy zdąży przed Ronem? Czy zmieni przeznaczenie ofiary?

Druga część przygód Madison poświęcona jest zadaniu odnalezienia chłopaka, które otrzymała w "Umarli czasu nie liczą". Historia początkowo nuży, jednak wraz z kolejnymi kartkami staje się coraz ciekawsza. Brak nowych wątków oraz duża ilość odniesień do pierwszej części, sprawiają, że z niechęcią chce się czytać dalej. Minusem książki jest przewidywalność akcji. Cała historia poświęcona jest główniej postaci Madison, autorka nie przywiązuje większej uwagi dla innych, między innymi dla Barnaby, czy Nikity. Interesującym wtrąceniem jest Grace, która rozbawia czytelnika zabawnymi wierszykami. Mimo tego, że jest to druga odsłona przygód Madison, nie dowiadujemy się nic więcej na temat jej postaci - czy jest nastolatką czy może bardziej dojrzałą osobą, brakuje jej osobowości, jej postać jest za mało urozmaicona. Ciekawa okładka zachęca do sięgnięcia po książkę, czcionka łatwa w czytaniu, ale sama treść może nużyć. Podczas czytania natraficie na literówki, jednak po pewnym czasie nie zwraca się na nie uwagi. Książkę czyta się lekko. Polecam ją choćby na popołudniowy czas.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Early to Death, Early to Rise

.: AUTOR :.
Kim Harrison

.: TŁUMACZENIE :.
???

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
???

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber
2010

.: ILOŚĆ STRON :.
240

 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
1 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
5 / 10