SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

WAMPIRY W WIELKIM MIEŚCIE

 

"Wampiry w wielkim mieście" to druga powieść Kerrelyn Sparks, która podbiła serca czytelników wcześniejszą książką "Jak poślubić wampira milionera".

A kto powiedział, że wampir nie może mieć wszystkiego?

Darcy Newhart nie potrafi się pogodzić z tym, że nie może oglądać światła dziennego, ani być ponownie "żywą istotą". Niegdyś była dziennikarką, która postanowiła skorzystać z okazji i wyreżyserować reality show ze śmiertelnikami i wampirami "Najseksowniejszy mężczyzna na Ziemi".

Jednym z bohaterów reality show jest Austin, który jest tajnym agentem CIA i działa pod przykrywką. Bierze udział w projekcie "Trumna", który ma za zadanie pozbycia się wszystkich wampirów.

Wszyscy agenci posiadają niezwykły dar, żaden wampir nie może wymusić na nich niczego, co byłoby niezgodne z ich wolą, ale czy jest w stanie oprzeć się urokowi wampirzycy?

"Drogi życiowe" Darcy i Austina łączą się. Oboje zakochują się w sobie, ale każde z nich ma swój mroczny sekret. Czy jeśli Austin zdobędzie serce Darcy, czy jest to jednoznaczne z utratą duszy? Jeżeli oznacza to wieczną, pełną namiętności miłość, to czy utrata duszy ma tutaj znaczenie?

"Wampiry w wielkim mieście" to lekka, pełna zabawnych scen, romantycznych uniesień, dramatów, napięcia powieść. Przyznam, że seria książek Kerrelyn Sparks zachwyca od początku do końca. Jest wypełniona akcją i humorem, co wpływa na jej plus. Dodatkowym jej atutem jest brak przewidywalności, który towarzyszy nam aż do samego końca. Całkiem zasłużenie książki Kerrelyn otrzymują wyróżnienia i nagrody. Powieść "pochłania" człowieka na godziny. Dlaczego? Bo kręcą nas tajemnice, mroczne sekrety, źli ludzie, niebezpieczeństwo i adrenalina. To wszystko znajdziecie w tej książce. Bardzo polecam!!!!

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Love at Stake: Vamps and the City

.: AUTOR :.
Kerrelyn Sparks

.: TŁUMACZENIE :.
Spirydowicz Ewa

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2006

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber, Warszawa 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
3
52

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
3 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
8 / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::