SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

WIELKA KSIĘGA HORRORU, TOM 1

 

"Wielka Księga Horroru" to zbiór opowiadań stricte związanych z gatunkiem. Nie zabraknie opowieści, które mówią o walce ludzi z uciążliwą pogodą, o człowieku pochowanym żywcem, o Wietnamie, o powstałych z grobu, o morderstwach, nawiedzonych domach i tak dalej.

Ciężko byłoby mi opisać każde z opowiadań, ale nie wiem czy jest sens aby czytać kilku stronicową recenzję. Każde z nich zawiera w sobie coś niepowtarzalnego, nieprzewidującego, a zarazem trzymającego w napięciu. Bardzo dużym plusem jest ich różnorodność, jak już wcześniej wspomniałem, autorzy drążą bardzo różne tematy, przez co książka sama w sobie nabiera klimatyczny charakter. Autorzy starają się nas również przenieść w różne czasy.

Opowiadania nie są za długie, więc uczucie nudy nie wchodzi w grę. Nie można zbyt mocno wczuwać się chociażby w jedno z nich, ponieważ tak jak szybko zaczęliście je czytać, tak szybko może się ono zakończyć. Każde opowiadanie posiada ciekawy bonus w postaci ciekawego obrazka. Przed każdą historią zamieszczono również krótkie notki na temat ich autorów.

 

 

AUTOR RECENZJI: PASTOR

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
The Mammoth Book of Best New Horror

.: AUTOR :.
Al Sarrantonio, Ramsey Campbell, John Gordon, Mark Samuels, Elizabeth Hand, Mark Morris, Lynda E. Rucker, Jay Lake, Peter Atkins, Gene Wolfe, Nicholas Royle, Michael Bishop, Mark Chadbourn, Joel Lane, David J. Schow

.: TŁUMACZENIE :.
Marta Kisiel

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
???

.: WYDANIE POLSKIE :.
Fabryka Słów, 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
400

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
9 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
9 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10

PLUSY:
+ różnorodność,
+ klimat,
+ wciągająca,
+ nie można się oderwać...

MINUSY:
za mało opowiadań :)

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::