SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

WYWIAD Z WAMPIREM

 

"Wywiad Z Wampirem" rozpoczyna cykl "Kronik Wampirów". Anne Rice dzięki tej książce została zauważona i doceniona.

Książka przedstawia losy Louisa, który wbrew sobie został przemieniony w wampira. Jego życie uległo całkowitej zmianie, ale nie zapomniał o ludzkiej naturze. Louis całą swoją historię opowiada przypadkowo spotkanemu dziennikarzowi, który słucha jej z niedowierzaniem i z taką determinacją, że zaczyna wierzyć w każde słowo Louisa...

Pierwsza z serii książek "Kronik Wampirów', została napisana wprost genialnie. Świat przedstawiony przez Anne Rice jest tajemniczy i mroczny, w żadnym wypadku nie jest wyolbrzymiony, więc podczas czytania można uwierzyć w to co chce mam przekazać autorka. Jednak dopatrzyłem się tutaj jednej wady, która nie dla wszystkich może być dostrzegalna, a mianowicie większość postaci jest szablonowa, ale za razem oryginalna. Trochę dziwnym rozwiązaniem było przedstawienie postaci Lestata, który przechodzi metamorfozę, z brutalnego wampira w łagodne stworzenie, które nie ma serca nikogo zabić. Dzięki tej książce Anne Rice wzbiła się na wyżyny sławy. Na podstawie "Wywiadu Z Wampirem", powstał jeden z lepszych filmów przedstawiających losy krwiożerczych bestii, jest to najsłynniejsza produkcja oparta na książce Anne Rice.

Anne Rice przerwana mit o bezlitosnych wampirach, którzy aby zdobyć trochę krwi rozrywały swoją ofiarę. Autorka całkowicie odeszła od tego wierzenia, dzięki niej poznajemy świat wampirów całkiem z innej perspektywy, według niej są to dużo bardziej uczuciowe istoty od ludzi. Nie są to jedyne plusy tej książki, jest ich o wiele więcej, ale musicie sami ją przeczytać, żeby je dostrzec, ja więcej nie zdradzę. Polecam każdemu zapoznanie się z losami Loiasa i innych postaci opisanych w wybitnej książce Anne Rice.

AUTOR RECENZJI: VAMPIRO

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Interview with the Vampire

.: AUTOR :.
Anne Rice

.: TŁUMACZENIE :.
Tomasz Olszewski

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
1976

.: WYDANIE POLSKIE :.
REBIS, 2007

.: ILOŚĆ STRON :.
400 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
9 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
9 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10

PLUSY:
- tajemniczość,
- forma w jakiej napisana jest książka,
- nie nudzi.

MINUSY:
- szablonowość postaci.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::