:: KRÓTKO O NIM ::

IMIĘ:
Robert

NAZWISKO:
Englund

DATA URODZENIA:
6.06.1949

MIEJSCE URODZENIA:
Glendale, Stan California, USA


HORRORY Z JEGO UDZIAŁEM:

::2006::
Masters of Horror - Serial

::2005::
Urbane
The Demons 5
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon
Hatchet
A Nightmare on Elm Street: Real Nightmares - Serial
2001 Maniacs

::2003::
Freddy Vs. Jason

::2000::
Python

::1998::
Strangeland

::1998::
Urban Legend

::1997::
Wishmaster

::1996::
The Killer Tongue
 

 A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


 

ENGLUND ROBERT

 

Robert Englund jest jednym z lepszych aktorów grających w horrorach. Światowy rozgłos przyniósł mu film "A Nightmare On Elm Street". Wcielił się w główną postać - Freddy Krueger. Charakteryzowała się bezwzględnością i nie znała litości nad swoimi ofiarami.

Robert Englund nie zaczynał od razu w filmach grozy. Swoje pierwsze kroki stawiał w teatrze. Dopiero później zaczął grać w filmie. Jednak nie były to od razu role, które przyniosły mu duży rozgłos. Zaczynał w kryminałach, melodramatach, a nawet i w komediach.  Dopiero w 1984 roku jego kariera zaczęła się na całego. To dzięki Wes'owi Craven'owi świat o nim usłyszał. Robert Englund przez prawie dziesięć lat straszył w dalszych odsłonach "A Nightmare On Elm Street". Teraz wiem, że był to dobry wybór reżyserów. W późniejszym czasie oferty zagrania w różnych filmach zaczęły przychodzić do niego masowo. Oczywiście nie mógł zagrać we wszystkich oferowanych mu produkcjach. Wybierał te, które najbardziej mu się spodobały.

Po osiągnięciu sukcesu Robert zapraszany był do zagrania gościnnie w trzynastu serialach m.in. "MacGyver", "Świat według Bundych" i w wielu filmach. W 1986 roku wziął ślub z Roxanne Rogers. Ich związek nie trwał długo, tylko dwa lata. Dopiero po rozwodzie znalazł partnerkę na całe życie, z która jest do obecnej chwili. Jest nią Nancy Booth.

Robert Englund nie chciał tylko grać w czyiś filmach, sam chciał tworzyć. W 1988 roku nagrał serial opowiadający o losach Freedy'ego Krueger'a. Robert chciał przedstawić swoją wizję, jak on to wszystko widział. Sam wcielił się w postać Freddy'ego. Oczywiście serial okazał się dużo gorszy od filmu. Jednak warto porównać dwie różne ekranizację. Podczas kręcenia "Freddy's Nightmare" Robert wydaje jeszcze jeden film swojego autorstwa - 976-EVIL.

Robert nie osiadł na laurach. Gra do dzisiejszego czasu. I miejmy nadzieję, że jego kariera będzie trwać bardzo długo. Englund ma w zanadrzu zagranie jeszcze w wielu filmach. Miejmy nadzieję, że okażą się dobrymi produkcjami i pozostaną w naszej pamięci na długo.

 
         
         

AUTOR: PASTOR

 
             
 


HORRORY Z JEGO UDZIAŁEM:

::1995::
The Mangler

::1994::
New Nightmare

::1993::
Night Terrors

::1992::
Nightmare Cafe - Serial

::1991::
Freddy's Dead

::1989::
The Phantom Of The Opera
A Nightmare On Elm Street: The Dream Child
C.H.U.D. II - Bud The Chud

::1988-1990::
Freddy's Nightmares

::1988::
A Nightmare On Elm Street 4: The Dream Master

::1987::
A Nightmare On Elm Street 3: Dream Warriors

::1985::
A Nightmare On Elm Street 2: Freddy's Revenge

::1984::
A Nightmare On Elm Street

::1981::
Galaxy of Terror

::1981::
Dead & Buried

::1977::
Eaten Alive